Somogy Megyei Minoritas Egyesület
oktatás, munka, szabadidős programok hátrányos helyzetűek számára
Somogy Megyei Minoritas Egyesület • 8600 Siófok, Tanácsház utca 10. • E-mail: somodorc@t-online.hu • Telefon: 06-30/492-8851
KÖZLEMÉNY
CÍM: BARI SHEJ – NAGYLÁNY- FÁTĂ MÁRÉ – SORSVÁLASZTÓ
A Somogy Megyei Minoritas Egyesület SORSVÁLASZTÓ címet viselő projektje (EFOP–1.4.4-17-2017–00018) 2017. év decemberében Vásárosdombón a helyi iskola, a helyi civil szervezet, valamint a roma kisebbségi önkormányzat bevonásával kezdetét vette, mely a Széchenyi2020 program keretében valósul meg. Célcsoportunk a Vásárosdombói Általános Iskolába járó 5-8. osztályos rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő roma lányok (20 fő), akiknek kiválasztása megtörtént. A pályázat fő célja a romalányok iskolai lemorzsolódásának visszaszorítása, az érettségihez és a szakmához való eljutás megkönnyítése. Projektidőszakunk alatt két éven át tartó folyamatos mentorálás zajlik, melyen a roma lányok csoportfoglalkozásokon, családi napokon, valamint kiránduláson vehetnek részt. Egyesületünk e projektet 29,98 millió forint európai uniós támogatás segítségével valósítja meg.
További információ kérhető:
Bogdán Sándor - Szakmai Vezető
Elérhetőség (06-30/492-8851, www.minoritas.hu)
2014. 01.31-én lezárult a Somogy Megyei Minoritas Egyesület projektje, az "Első lépés" a Pogányvölgyben.
(TÁMOP-5.3.1-C-09/2-2010-0116)
A korábbi Lengyeltóti kistérség, amely aprojekt időtartama alatt a Fonyódi járás területéhez csatlakozott, munkaerő-piaci szempontból is az ország egyik leghátrányosabb térsége. Programunk az itt élő hátrányos helyzetűeken volt hivatott segíteni.
2012-ben 40 fő szerzett a térség munkaerő-piaci igényeinek megfelelő OKJ-s bizonyítványt panziós, tisztítás-technológiai és kerti munkás szakon.
További 10 fő bevonásával összesen 50 fő részesült az önálló életvitel kialakítását segítő, elsősorban munkaerő-piaci ismereteket biztosító humán szolgáltatásokban. Részt vettek az elhelyezkedést és munkában maradást gátló tényezők orvoslását segítő kömpetencia fejlesztésen. Ennek részeként önismeretet és konfliktuskezelést tanultak.
2013. szeptembertől novemberig összsen 13 főnek biztosított egyesületünk lehetőséget munkakipróbálásra.
A projetkben résztvevők egyéni fejlesztési terv alapján vettek részt a különböző programokon, amelyek során esetmenedzsereink és szakemberek támogatták őket.
A projekt megvalósítói szakmai napon összegezték a projektben elért eredményeket.
2014. 01. 29-én projekt záró rendezvényen került sor a projekt lezárására, amelyen részt vett a projektbe bevont 50 fő, valamint a program során közreműködő partnerek, szakemberek.
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósult meg.
2013. márciusa és decembere között átfogó szervezetfejlesztési folyamaton esett át szervezetünk. A projektben megszületett a szervezet jövőjére vonatkozó stratégiai fejlesztési terv. Ezt egy interaktív képzésekből álló intenzív kompetencia-fejlesztési szakasz követte.
A megszerzett és rögzített készségeket és képességeket az egyesület azonnal gyakorlati célok megvalósítására fordította, kialakította a teljes körű minőségmenedzsment elveinek megfelelő belső minőségirányítási rendszerét, újrafogalmazta és a megváltozott külső feltételekhez igazította jövőképét és szervezeti küldetését.
Mivel az egyesület munkájában az utóbbi időben egyre jelentősebbé vált az általa képviselt népesség munkaerő-piaci helyzetének javítása és mivel az e körben nyújtott szolgáltatások feltételrendszere országos szinten egységesítésre került, a szervezet a megszületett szolgáltatási sztenderdek közül, az e területen korábban szerzett tapasztalatainak megfelelően 9 szolgáltatási területen minősíttette magát. A szolgáltatási területek mindegyike a potenciális munkavállalók számára nyújtott ismeretátadás köré csoportosul.
Az Egyesület a fejlesztés révén már hatékonyabban közreműködhet, hogy hasznos és értékteremtő programokkal járuljon hozzá a megye és a régió felemelkedéséhez.
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósult meg.
TÁMOP-2.6.2-12/1-2013-0028
A Somogy Megyei Minoritas Egyesület hátrányos helyzetűeket felzárkóztató makro projektje „Első lépés” a Pogányvölgyben (TÁMOP-5.3.1-C-09/2-2010-0116) címmel 2012. februárban kezdődött. 40 fő részesült a térség munkaerő-piaci igényeihez illeszkedő OKJ-s képzésekben, valamint további 10 fő bevonásával összesen 50 fő kompetenciafejlesztésben és egyéb humán szolgáltatásokban.
2013. szeptember 1-től október 30-ig 12 fő, majd október 1-től november 30-ig további 1 fő kapott két hónap munkalehetőséget. A résztvevők bekapcsolódtak az egyesület tevékenységébe, így szereztek gyakorlatot.
2013-ban a résztvevők különböző önálló életvitelre felkészítő humánszolgáltatásokban, kompetencia fejlesztésben, álláskeresési tanácsadásban is részesültek.
A bevont személyek a program során megszerzett képzettségnek, munka tapasztalatnak és humán fejlesztéseknek köszönhetően jobb esélyekkel indulnak a munkaerő-piacon.
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.
2013. 06. 22-én ismét információs fórumot tartottunk a kaposvári SZÜV Székházban civil szervezeti ügyfeleink részére. A rendezvényen tájékoztattuk az egyesületeket a 2013. évi működési és kulturális pályázatok elszámolásáról, annak tartalmi és formai elemeiről.
2013. 04. 13-án információs fórumot tartottunk a civil szervezeti partnereink részére. A rendezvényen ismertettük az egyesületekkel az aktuális pályázatokat, különös tekintettel a szociális szövetkezetek számára kiírt TÁMOP "Szociális gazdaság fejlesztése a konvergenica régiókban" könnyített elbírálású pályázatra. A fórumon 19 szervezeti vezető jelent meg.
Az egyesület eredményei a 2012-es évben